Jakie dodatki powinny być w ogrodzie, czyli rozwiązania na taras i altanęDobrze urządzony ogród i taras wymagają inteligentnego doboru mebli i akcesoriów. Wybierając meble i akcesoria ogrodowe wykonane z odpowiednich materiałów, możemy stworzyć miejsce, w którym z przyjemnością odpoczniemy i naładujemy akumulatory.

Technorattan: uniwersalne rozwiązania od wielu lat

Obecnie najbardziej uniwersalnym rozwiązaniem w ogrodzie są lekkie i wytrzymałe meble z technorattanu, ponieważ nie tylko dobrze wyglądają i są trwałe, ale także wymagają szczególnej pielęgnacji i są odporne na wilgoć i promieniowanie UV.
Technorattan cieszy się dużą popularnością, ponieważ materiał ten jest bardzo trwały i odporny na uszkodzenia mechaniczne. Wytrzymała wiklina z polipropylenu, przypominająca naturalny rattan, wygląda bardzo dekoracyjnie i może być pomalowana na różne kolory. W skład kolekcji Rato wchodzą m.in. efektowne donice o różnych kształtach, pojemnościach i kolorach: beżowym, białym, szarym, antracytowym i brązowym. Dzięki temu można łatwo dobrać odpowiednie donice i osłony do każdego ogrodu: kwadratowe, okrągłe lub podłużne. Donice nie odbarwiają się pod wpływem promieni słonecznych i stanowią atrakcyjną dekorację przez wiele lat. Praktycznym rozwiązaniem jest doniczka samonawadniająca. Pozwala na pielęgnację roślin bez naszej ingerencji, jako element dekoracyjny na tarasie, w altanie, do wyposażenia ogrodu zimowego lub wnętrza domu.

Przytulny ogród: odpowiednie poduszki na taras

Poduszki są ważnym dodatkiem do mebli ogrodowych. Dodają one ciepła do wystroju wnętrza i stanowią przytulny akcent w przestrzeni. Dobrze komponują się z technorattanowymi meblami tarasowymi. W zależności od upodobań można wybierać spośród różnych wzorów i kolorów poduszek, które są wykonane z wysokiej jakości materiałów i starannie uszyte. Nowoczesne tkaniny, z których wykonane są poduszki, są wygodne w codziennym użytkowaniu, przyjemne w dotyku i odporne na wilgoć. Pozwala to uniknąć częstego prania oraz rozwoju pleśni i grzybów. Poduszki na krzesła do ogrodu i fotele poprawiają komfort siedzenia. Można je również łatwo zdjąć i wyprać, ściągając pokrywę.

Pokrowce na meble ogrodowe

Pokrowce chronią meble ogrodowe i inne wyposażenie poza sezonem. Najlepiej jest złożyć wszystkie meble pod koniec sezonu ogrodowego i zabezpieczyć je pokrowcami. Wykonane z mocnej i trwałej tkaniny polietylenowej PE, pokrowce chronią meble przed brudem, wilgocią i niskimi temperaturami. Pozwala to utrzymać je w doskonałym stanie przez długi czas i umożliwia korzystanie z nich przez wiele lat. Meble z tapicerką lub poduszkami można zabezpieczyć pokrowcem, który po zdjęciu jest natychmiast gotowy do ponownego użycia.