Jak wprowadzić rutynę nawadniania organizmu?Picie wody jest dobre dla Twojego zdrowia na wiele różnych sposobów. Może pomóc Ci pozostać nawodnionym, schudnąć i poprawić trawienie. Picie wody może również pomóc Ci pozostać czujnym i mieć lepszą koncentrację. Jednak ważne jest, aby pamiętać, że picie dużej ilości wody nie daje więcej energii ani nie sprawia, że czujesz się bardziej rozbudzony. W rzeczywistości, picie zbyt dużej ilości wody może sprawić, że poczujesz się zmęczony i ospały. Może również prowadzić do braku równowagi elektrolitowej, co może powodować skurcze, nudności i wymioty. Jeśli nie pijesz wystarczającej ilości wody, grozi Ci odwodnienie. Może to być szczególnie niebezpieczne w upalne dni i może prowadzić do udaru cieplnego. Stosując się do tych wskazówek, możesz mieć pewność, że pijesz wystarczająco dużo wody i pozostajesz nawodniony.

Pij filiżankę wody przed każdym posiłkiem

Picie wody przed każdym posiłkiem to jeden z najskuteczniejszych sposobów na odchudzanie. Jest to proste i łatwe do zrobienia, a dzięki temu szybciej poczujesz się pełny.

- Wypij szklankę wody przed każdym posiłkiem, to proste i łatwe do zrobienia,

- Picie wody przed każdym posiłkiem sprawi, że szybciej poczujesz się syty

Nawet jeśli nie jesteś głodny, wypij filiżankę wody przed każdym posiłkiem. Pomoże to zapewnić, że zjesz mniej podczas posiłku, ponieważ woda pomoże wypełnić Twój żołądek. Możesz również spróbować wypić filiżankę wody przed posiłkiem, jeśli chcesz schudnąć, ponieważ może to sprawić, że szybciej poczujesz się pełny.

Wypij 2 szklanki wody zaraz po ćwiczeniach

Picie wody po treningu jest istotną częścią rutyny potreningowej. Pomaga uzupełnić płyny utracone podczas ćwiczeń oraz zmniejszyć skurcze mięśni, zmęczenie i stres cieplny.

Badanie opublikowane w Journal of Clinical Endocrinology & Metabolism wykazało, że wypicie dwóch szklanek wody zaraz po ćwiczeniach może pomóc ludziom schudnąć więcej niż ci, którzy piją mniej wody lub nie piją jej wcale. Badanie wykazało, że ci, którzy wypili dwie szklanki wody zaraz po treningu, stracili cztery funty więcej niż ci, którzy wypili jedną szklankę lub wcale.

Ważne jest, aby przed pójściem spać wypijać co najmniej 16 uncji (2 filiżanki) płynu, ponieważ pomoże to zapobiec przebudzeniu w nocy z powodu pragnienia i zaburzeniom snu z powodu pełnego pęcherza.

Natychmiast po ćwiczeniach wypij dwie szklanki wody, ponieważ Twoje ciało jest bardziej podatne na odwodnienie po ćwiczeniach. Ćwiczenia zwiększają tętno, co z kolei sprawia, że bardziej się pocisz, a pot składa się z wody i elektrolitów. Dlatego spożycie wody bezpośrednio po ćwiczeniach jest bardzo ważne, ponieważ zastępuje elektrolity i wodę utraconą podczas treningu.

Przyzwyczajaj się do picia większej ilości wody, stopniowo zwiększając z czasem jej spożycie

Możesz spróbować przyzwyczaić się do picia większej ilości wody, dodając nowy nawyk do swojej codziennej rutyny. Na przykład możesz wypić szklankę wody, gdy wstajesz rano z łóżka, lub możesz wypić szklankę wody przed zjedzeniem posiłku. Jeśli jesteś wystarczająco zdyscyplinowany, możesz z czasem stopniowo zwiększać spożycie wody. Możesz również znaleźć różne sposoby na uatrakcyjnienie picia większej ilości wody, takie jak picie wody z dodatkiem owoców, picie wody gazowanej lub filiżanki herbaty.