Najważniejsze wskazówki, jak zapewnić sobie stanowisko kierowniczeDzisiejsza siła robocza jest bardziej nastawiona na współpracę, dynamiczna i płynna niż kiedykolwiek wcześniej. W rezultacie ścieżki kariery stają się mniej linearne, a pracownicy są proszeni o przyjęcie większej liczby ról, które działają w różnych działach, a nawet w różnych lokalizacjach. W tym szybko zmieniającym się środowisku specjaliści potrzebują przewagi, aby odróżnić się od reszty i wyróżnić się jako osoba, która może poprowadzić szarżę, jeśli chodzi o nowe możliwości. Aby uzyskać przewagę nad rówieśnikami, należy upewnić się, że CV jest aktualne, dostosować swoje umiejętności prowadzenia rozmów kwalifikacyjnych i wykazać, co czyni Cię najlepszym kandydatem do objęcia stanowisk kierowniczych powyżej Twoich obecnych obowiązków.

Dostosuj swoje umiejętności prowadzenia rozmów kwalifikacyjnych

Dostosuj swoje umiejętności prowadzenia rozmów kwalifikacyjnych do stanowiska, na którym Ci zależy i upewnij się, że Twoje CV jest dostosowane do tej konkretnej pracy. Wiedza o tym, co podkreślić, a co pominąć, pomoże Ci się wyróżnić i zrobić trwałe wrażenie podczas spotkań z potencjalnymi pracodawcami. Przećwicz swój elevator pitch i sprzedaj siebie w zwięzły i przekonujący sposób. Twój elevator pitch powinien pokazać twoje doświadczenie, umiejętności i dopasowanie do stanowiska. Pamiętaj, aby przećwiczyć swój elevator pitch z przyjacielem lub przed lustrem, aż poczujesz się pewnie.

  • Jeśli aplikujesz do nowej firmy lub na nowe stanowisko, zapoznaj się z misją i wizją firmy, abyś mógł wykorzystać je w swojej prezentacji i pokazać, że jesteś zainteresowany ich misją.
  • Bądź przygotowany do odpowiedzi na pytania z wywiadu, które są powszechne dla Twojej branży. Te pytania mogą obejmować: Jakie są twoje największe słabości? Jakie są Twoje mocne strony? Jakie są Twoje cele na przyszłość? Co wiesz o naszej firmie? Jak wygląda zespół, który odnosi sukcesy?

Zademonstruj swoją wartość i pokaż, co czyni Cię liderem

Jeśli chcesz zostać liderem zespołu, kierownikiem sprzedaży lub kierownikiem działu, podziel się swoimi ambicjami ze swoim kierownikiem, przedstawicielem HR lub kierownikiem ds. rekrutacji. Podziel się powodami, dla których chcesz być liderem i co sprawia, że jesteś świetnym kandydatem na to stanowisko. Jeśli pracujesz w zespole i chcesz zostać liderem, skup się na celach zespołu i projektu, zaprezentuj swoją pracę i wkład oraz przekaż swoje ambicje swojemu menedżerowi lub kierownikowi zespołu. Możesz również poprosić szefa o informację zwrotną na temat swoich mocnych stron i obszarów rozwoju. Zademonstruj swoją wartość i to, co czyni Cię świetnym kandydatem na stanowisko lidera. Jeśli zostaniesz zapytany o to, dlaczego chcesz być liderem, wyjaśnij, co ekscytuje Cię w tej pracy, jakie daje możliwości i dlaczego jesteś gotowy na to stanowisko.