Pożyczka pod zastaw auta – najczęstsze pytania Zastanawiasz się nad pożyczką pod zastaw auta? Jest to rozwiązanie, które początkowo może wzbudzać wiele wątpliwości. Przeczytaj odpowiedzi na najpopularniejsze pytania i dowiedz się, dlaczego pożyczka pod zastaw samochodu z możliwością użytkowania to doskonałe rozwiązanie na pozyskanie dodatkowej gotówki. 

Warunki udzielenia pożyczki pod zastaw samochodu 

Pożyczka pod zastaw samochodu z możliwością użytkowania to dogodne rozwiązanie, jeżeli potrzebujesz pożyczyć gotówkę, bez nadmiernych formalności. Auto-kapitał umożliwia pożyczenie kwoty od 10 tys. zł do nawet 30 tys. zł. Jedynym warunkiem dotyczącym wielkości pożyczki jest to, że jej maksymalna kwota przy zastawie nie może być wyższa niż 65% wartości pojazdu objętego umową. Pożyczka pod zastaw auta przeznaczona jest dla firm, osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą oraz konsumentów w wieku od 25 do 70 lat. W przypadku, gdy posiadasz samochód, który może stanowić jej zabezpieczenie, nie weryfikujemy celu, na który zostanie przeznaczona uzyskana przez Ciebie gotówka. Warto wspomnieć, że do otrzymania pożyczki nie jest konieczne zaświadczenie o dochodach czy przedstawienie umowy o pracę. 

Formalności związane z kredytem pod zastaw auta 

Wszystkie formalności związane z kredytem pod zastaw auta możesz załatwić u jednego z naszych przedstawicieli na terenie całego kraju. Wystarczy wypełnić wniosek na stronie https://autokapital.pl. Dodatkowo warto wiedzieć, że pożyczka nie wymaga przerejestrowania pojazdu, a jedynie dokonywana jest stosowna adnotacja o współwłasności w dowodzie rejestracyjnym i karcie pojazdu. Wszelkie związane z tym formalności możesz dopełnić w ciągu jednej wizyty w wydziale komunikacji właściwym dla Twojego miejsca zamieszkania. 

Ponadto do uruchomienia pożyczki wymagany jest depozyt Karty Pojazdu (na czas spłaty pożyczki) oraz depozyt jednego kompletu kluczyków. Jeżeli kwota pożyczki będzie wysoka możliwe, że będzie konieczne przedstawienie przez Ciebie weksla własnego in blanco. Klient nie ponosi innych kosztów związanych z udzieleniem pożyczki, poza wymienionymi w umowie pożyczki i TOIP. Ogromną zaletą, jaka wiąże się ze skorzystaniem z pożyczki pod zastaw samochodu jest niewielka ilość formalności, która wiąże się z ogromną oszczędnością czasu. 

Uzyskanie i spłata pożyczki pod zastaw samochodu z możliwością użytkowania 

Zastanawiasz się, ile musisz oczekiwać na środki z kredytu pod zastaw samochodu? Ich przelew następuje w ciągu 1 dnia roboczego po otrzymaniu dokumentów potwierdzających zawarcie umowy pożyczki oraz po ustanowieniu wymaganych zabezpieczeń. Jeżeli Twoja sytuacja finansowa się poprawi możesz spłacić pożyczkę w dowolnym momencie bez żadnych dodatkowych kosztów. Pożyczka pod zastaw samochodu z możliwością użytkowania to doskonały sposób na uzyskanie dodatkowej gotówki bez konieczności nagłej zmiany życia i wielu formalności.